Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Škola v přírodě.

Třeťáci vyrazili hned po velikonočních prázdninách do Soběšic u Brna. Škola v přírodě je nadchla a napsali o ní pár vět.

Byli jsme na programu Co se děje v lese. Byl jsem na pokoji s Jardou a Dominikem. Nejvíc se mi líbila stezka odvahy. Lektoři se jmenovali - Jaroslav a Honza, byli hodní. Vařili tam dobrá jídla, vždy jsem vše snědl. Celé dny tam sněžilo nebo pršelo, ale i tak jsme hráli hry venku. Moc se mi tam líbilo.

PAVEL SEDLÁK

Na škole v přírodě jsme měli moc dobré lektory - Jarka a Honzu. Byla jsem ve velkém krásném pokoji s Barčou, Evelínkou, Moničkou, Laurou a Denčou. Prozkoumávali jsme Jezírko a pak les. Byli jsme na programu Co se děje v lese.

ZARA PŠENČÍKOVÁ

Byli jsme na škole v přírodě. Měli jsme téma Co se děje v lese. Bylo to moc super. Skoro pořád jsme byli v lese. A jeden den tam dokonce sněžilo. Měli jsme výborné obědy. Vždycky jsem se těšila na oběd.

A na pokoji nás bylo šest. Evča, Monča, Denča, Zara , Laura a já. Ve čtvrtek jsme měli stezku odvahy. A každý den jsme hráli hry. Poslední den jsme se rozloučili s vedoucími a jeli jsme domů.

BARBORA KOPKOVÁ

Naši vedoucí  na škole v přírodě se jmenovali Honza a Jarda. Každý den pro nás měli program. S paní učitelkou jsme byli v kouzelném lese a na stezce odvahy. Paní kuchařky tam hodně dobře vařily. Putovali jsme často po přírodě.

PEPA ŠEVČÍK

V úterý 18. 4. 2017 jsme se třídou 3. A a 3. B odjeli na školu v přírodě do Soběšic.
Je tady hezky a útulno. Seznámili jsme se s lektory- Jardou a Honzou. Dnes jsme si povídali o tom, jak se máme chovat a co máme dělat, když se něco stane. Pak jsme šli na oběd. Byl moc dobrý. Pak jsme šli ven prozkoumat okolí jezírka a hráli jsme několik her. Moc jsme si to všichni užili. A večer jsme byli v kouzelném lese a to bylo super…..

Jakub Kučera, Jolana Němcová 3. A

….venku jsme hledali stanoviště a plnili úkoly. Splnili jsme 17 úkolů a byla to veliká sranda. Ještě jsme šli do lesa, kde jsme měli splnit 7 úkolů, ale my jsme splnili jen 5. Nevadilo mi to. Už je to tak! Moje první škola v přírodě a můj první den. Líbí se mi tu!!!

Júlie Kratochvílová 3. A

Ve středu 19. 4. Jsme šli do lesa a hledali jsme tam brouky, hmyz, larvy, žížaly a chytli jsme střevlíka. Když jsme přišli z lesa zpátky k jezírku, šli jsme do učebny, ve které je pec a proto se jí říká „ u pece“ a tam jsme měli lupu, Pedriho misku a mikroskop a zkoumali jsme přírodniny, které jsme přinesli. Pak jsme hráli hru: hádali jsme zvířata a moje skupina uhodla všechna! Ještě jsme vyráběli šťouradla. K tomu jsme používali ostrý nůž. Myslel jsem, že se říznu, ale neříznul jsem se a neřízl se nikdo z naší třídy…..

…..po večeři jsme malovali bílý strom na zelené nebo modré tašky.

Tomáš Sitar, Adam Franchi, 3. A

Ve čtvrtek 20. 4. ráno jsme hráli na plchy. Chytali jsme stonožky a žížaly a psali jsme, co potřebujeme na chytání brouků. Pak jsme šli do lesa a rozdělili se na skupinky. Byli jsme vědci a zkoumali jsme. Pak jsme zkoumání vyhodnocovali. Potom jsme hráli hru a ta mě moc bavila. Po večeři jsme šli do mraveniště a potom jsme měli stezku odvahy. Tam byla zvířata: srna, sova, liška, jezevec, kuna a divočák. Potom jsme šli spát.

Alex Opluštil, Vítězslav Skácel, 3. A

V pátek 21. 4. jsme měli odjezd. Po snídani jsme dělali model lesa, ale ještě před tím jsme šli do lesa. Tam jsme hráli na stromy, sucho a lýkožrouty. Pak jsme dělali model lesa z nabarvené ovčí vlny, párátek, špendlíků a látek. Měli jsme tam kopec a tůň, do které tekla voda a cestu a zvířata: lišku, jelena, tetřeva a kunu. Ty modely jsme po svačině hodnotili….

Tomáš Sitar 3. A

….Na škole v přírodě se mi líbilo. Bavilo mě tam to, že jsme měli pestrý program a dobrý jídelníček a hry venku i vevnitř J. Bavilo mě tam všechno! Hry v lese, vyrábění i spolupráce. Hodně nového jsem se tu dozvěděla o přírodě a určitě bych jela znovuJ. Ty čtyři dny jsem si FANTASTICKY užila a zařadím je do svých nejlepších částí života!

Lucie Kratochvílová 3. A

Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie