Klub nadaných dětí
Kalendář.
Telefonní seznam.

Divadélka v matematice - 1.B

Velké poděkování patří rodičům, ale i prarodičům dětí 1.B, kteří věnovali svůj odpolední čas výrobě tzv. divadélka pro činnostní  výuku matematiky svých dětí, vnoučat.

O jakou netradiční formu vzdělávání se jedná? Co je jejím cílem?

Činnostní učení charakterizujeme jako soubor činnostních metod a forem učení, kdy žáci sami objevují principy a zákonitosti pozorovaných jevů při konkrétních činnostech. Tato forma učení vede žáky k samostatným úvahám, k vlastnímu přemýšlení a kladení si otázek. Žák není jen pasivním příjemcem informací, ale sám aktivně vyhledává informace, přemýšlí a tvoří. Výsledkem činnostních postupů je zdravá individualita - žák uvažuje, komunikuje, má zájem o své další vzdělávání.

Práce s divadélkem

• Na louce se potkali kamarádi Zajda a Hajda...
  • Děti, zkusíme dokončit příběh

znázornit příběh pomocí papírových loutek

znázornit příběh pomocí  koleček na pracovní pultík

V matematice nás čeká vlastní tvorba úloh, objevování, sebekontrola, sebehodnocení a týmová práce

A jak nám to výborně šlo, můžete, rodiče - prarodiče, zhlédnout v naší fotogalerii.

Děkujeme!

děti 1.B a třídní učitelka Lada Přikrylová