Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Slavnost slabikáře 1. A

Po celý rok jsme chodili na čtenářské dílny do naší školní knihovny i do Knihovny Blansko. Pilně jsme trénovali ve slabikáři a vybírali si i knížky k samostatnému čtení „pod lavicí.“ Když byla volné chvilka, tak jsme se do nich začetli, zakousli a ponořili. V dílnách jsme si hráli se slovy, poznávali postavy, tvořili děj i zahráli pohádky.

Slavnostně nastrojení a se slabikáři v rukou jsme se v červnu vydali do knihovny. Čekal tam na nás rytíř, aby nás slavnostně pasoval na čtenáře. Dokázali jsme mu, že jsme dobrými čtenáři a slíbili, že i nadále nás knížky budou provázet jako věrní přátelé na cestě za poznáním a dobrodružstvím.

„Slibujeme, že se ke knížkám budeme chovat jako ke svým dobrým kamarádům.“

„Slibuji, že budu každý den chvilku číst, abych se stal opravdu výborným čtenářem.“

„Slibuji, že o prázdninách přečtu aspoň jednu knížku.“

Žáci a žákyně 1. A