Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.

Začínáme s blended learning v angličtině.

Co je to blended learning?

Blended learning znamená míchání různých forem studia. Tato forma výuky v sobě zahrnuje to nejlepší z tradičních a moderních forem vzdělávání.

Blended learning výrazně zvyšuje efektivitu vzdělávání, neboť kombinuje osobní účast na výuce se samostudiem a podporou vzdělávání pomocí e-learningu - různých prezentací, testů a úkolů umístěných na internetu.. Toto prostředí někdy plní i úlohu sociální sítě, na které účastníci využívají možnosti chatu pro diskuse mezi sebou nebo s učitelem. Tyto úkoly umožňují žákům rozvíjet se individuálně, dle svých schopností a píle. Učitel si může kdykoli výsledky jednotlivých žáků prohlédnout a reagovat na ně.

Prozatím jsme do výuky zařadilii webové stránky www.padlet.com, www.quizlet.com a www.duolingo.com.

A k čemu tyto stránky slouží?

Padlet je taková moderní nástěnka. Můžete na něj umístit fotky, texty, či odkazy. My jsme si první e-nástěnku vytvořili s žáky z 6.B. Sami můžete posoudit, jak se nám to povedlo zde https://padlet.com/myemail32/8l2kekq4ivdv.

Quizlet je skvělý pomocník k učení (nejen anglických) slovíček. Jednoduše se zaregistrujete, vytvoříte si set slovíček, jež se potřebujete naučit a pak už jen procvičujete pomocí různých cvičení a her. Navíc umožňuje vytvořit on-line hru pro celou třídu

Duolingo zase nabízí on-line výuku angličtiny zcela zdarma, žáci budˇ plní mnou zadaný úkol, nebo postupují sami svým vlastním tempem.

Věřím, že díky e-learning budou žáci více motivovaní k výuce jazyka a brzy uvidíme i výsledky jejich aktivní práce.

Michaela Smejkalová