Klub nadaných dětí
Kalendář.
Telefonní seznam.

Škola v přírodě - 4. A - 9. 6. 2016

Se třídou jsme jeli na školu v přírodě do Soběšic.
V pondělí jsme se seznamovali a hráli hry. V úterý byla ranní rozcvička, vodní bingo, vyrábění a řazení textů. Ve středu jsme poznávali a zkoumali jezírko a večer proběhla stezka odvahy. Ve čtvrtek byl program  v lese, kde bylo fotografování našich vyrobených zvířat a psali jsme komiks.
Moc se mi tam líbilo.

Kamila Kolářová

V pondělí jsme jeli na školu v přírodě do Soběšic, kde jsme poznávali okolní přírodu.
Náš program se jmenoval ,,Voda pramen života". Bydleli jsme na pokoji, který měl název,,Veverčí hnízdo" a bylo to tam moc hezké.
V úterý byla ranní rozcvička, hráli jsme vodní bingo a také jsme se seznamovali s okolím. V areálu měli jezírko, indiánské tee-pee, malé hřiště a mraveniště.
Třetí den ve středu byla zase rozcvička a poté jsme poznávali jezírko a lovili živočichy. Podařilo se nám ulovit tři čolky a viděli jsme užovku.
Poslední den ve čtvrtek jsme šli ještě do lesa na vycházku a hráli tam hru bouřka, bomba, povodeň.
Po návratu do areálu byl oběd a  po obědě odjezd domů.

Linda Manoušková

S mojí třídou jsme jeli na školu v přírodě do Soběšic na Lipku. V pondělí bylo seznámení a poznávání pravidel, hraní her a poznávání okolí.
V úterý jsme měli rozcvičku. Další aktivitou bylo řazení textů k obrázkům, hraní vodního binga a poznávání živočichů podle klíče. Moc nás bavila výroba maskota na komiks. Následovali honičky a nakonec dne jsme si povídali.
Ve středu byla opět rozcvička a potom jsme zkoumali jezírko a odpovídali na obrázky. Později jsme si nakoupili věci na památku. Pak následovalo focení do komiksu a zkoumaní potůčku v gumákách. Večer nás čekala stezka odvahy.
Ve čtvrtek jsme měli rozcvičku a hráli jsme poslední hru. Rozloučili jsme se a jeli domů.
Náš pokoj se jmenoval Veverčí hnízdo. Bydlely tam se mnou Kamča, Linda, Nela, Anitka a Klára. Měly jsme 37 bodů v hodnocení pořádku. Byla tam sranda a chtěla bych tam jet znovu.

Kateřina Kinclová

Škola Salmova Blansko, 4. A vyjela na školu v přírodě do Soběšic. Hráli jsme tam různé hry, např. vodní bingo, vlky, paluba, práce s klíčem, kmen kořeny, stezka odvahy a další různé hry.
Pokoje a aktivity byly naprosto úžasné. Paní kuchařky vařily moc dobře, všem to chutnalo. Nejvíce se nám líbila výroba svého hrdiny.  Později jsme s ním šli na stezku lesem, kde proběhlo focení. Z fotek jsme potom udělali komiks. Škola v přírodě byla moc super.

Julie Matušková

V pondělí 23. května jsme jeli do Soběšic  na školu v přírodě. Prohlédli jsme si pokoje, ubytovali se a seznámili se s pravidly a učitelkami Ivou a Světlou, potom byl oběd. Po obědě následovala hra putování po jezírku a vycházka do lesa, kde proběhla hra na prázdná břicha.
V úterý ráno byla rozcvička s gumou a seznamka s živočichy. Po svačině jsme hráli vodní bingo. Další super aktivita byla výroba žáby na kolíčku a zvířat z papíru. Práce byla ve skupinkách. Večer jsme šli do nočního lesa a prolézali mraveniště.
Ve středu jsme zjistili, jaký je rozdíl mezi přírodní řekou a řekou upravenou člověkem. Pak následoval lov v jezírku a potoku a také focení na komiks.
Ve čtvrtek byl odjezd domů, ale ještě byla rozcvička a potom jsme dokončovali komiks. Na závěr byla výstava komiksů  a zhodnocení. Rozloučili jsme se, šli na oběd, sbalili své věci a odjeli autobusem domů. Před školou nás přivítali rodiče.

Ondřej Němec, Jiří Němec