Klub nadaných dětí
Telefonní seznam.

Třeťáci na Jezírku - 16. – 19. 5. 2016

1. den
Přijeli jsme a ubytovali jsme se. Povlékli jsme si postele a pak jsme šli na oběd. Měli jsme svíčkovou. Seznámili jsme se s vedoucími Pavlou a Katkou. Zahráli jsme si hry Divadlo, Lodě a Putování Jezírkem. Pak jsme šli sami lesem a plnili jsme úkoly. Bylo to prostě super. Pak byla večeře, a to bylo rizoto. Vaří výborně. Moc nám to chutnalo. Těšíme se na další den.

2. den
Někteří jsme dnes vstávali v 5.30. Skřivánci. Hráli jsme si pexeso. Měli jsme zdravící rozcvičku. Šli jsme do lesa a hráli jsme si na nevidomé. Byli jsme zkoumat živočichy. Našli jsme housenky, slimáka, chrobáka, komára. K obědu jsme měli palačinky. Zahráli jsme si Hledání čísel s otázkami v areálu Jezírka a Kostkovou hru. Potom jsme se šli nasvačit zeleninu a rohlíky s pomazánkou. Večer jsme si s paní učitelkami zahráli Živé pexeso. Byl to super den.

3. den
Dnes jsme vstávali v 7. 15. Pak jsme se oblékli, vyčistili zuby a šli na snídani. Vybrali jsme si lupínky s mlékem. Peťa měla s jogurtem a Zuzka s ovesnými vločkami. Po snídani jsme hráli Veverky a kuny. Pak jsme se vydali na Trpasličí stezku. Odpoledne jsme si četli komiksy o významu lesa a kreslili myšlenkovou mapu. Postavili jsme si model lesa v učebně U pece. Večer nás pustili do místnosti, kde nám pouštěli zvuky lesa a poznávali jsme zvířata, která je vydávají. Potom už jsme šli opékat špekáčky a ten, kdo nechtěl špekáček, opekl si rohlík nebo chleba. Zazpívali jsme si u ohně. Potom jsme prošli stezku odvahy.

4. den
Ráno jsme měli rozcvičku, kdy nám dali na nos papírovou pásku a zdravili jsme se nosy. Komu se všechny nosy přilepily na jeho nos, ten vyhrál. Po vycházce do lesa jsme předváděli a vysvětlovali naše modely lesa. Rozloučili jsme se s Pavlou a Katkou a předali jsme jim diplom. Na oběd byly špagety. Pak už jsme jen balili a bodovalo se. Bylo to super. Škoda, že odjíždíme. Bylo by toho ještě víc, ale to je na dlouhé vyprávění.

Deníky napsali a vyzdobili:

• Jezevci z Jezevčího hradu
  • Vosičky s Vosího hnízda
  • Liščata z Liščí nory
  • Zajíci ze Zaječího pelechu

Soutěž čistoty vyhrály Vosičky: Justýnka Palášková, Klárka Vlachová, Petra Chocholoušová,
Zuzka Buchtová a Ela Pernicová

Doprovod dětí a foto Mgr. Dana Rybářová a Mgr. Renata Němcová