Školní události - Další výlet 6. A

Před pár dny jsme projížděli naše nejbližší okolí na kolech. Tentokrát jsem sedli do vlaku a jeli do Brna. Chtěli bychom se v našem krajském městě vyznat. Vystoupili jsme na hlavním nádraží a vyrazili k prvnímu významnému bodu Brna, k Petrovu. Katedrála je nádherným monumentem a celý jsme si ho prohlédli. Pak jsme pozorovali druhý kopec, kde stojí hrad Špilberk. Ten jsme na rozdíl od Švédů lehce dobyli. Také jsem si ho prohlédli celý. Jak na Petrově, tak na Špilberku jsme hojně využívali krásných výhledů na město Brno a hledali nám známá místa.

Z hradu jsme sešli k lékařské fakultě a JAMU. Prohlédli jsme si také kostel J. A. Komenského, který je více známý jako červený kostel. Odtud jsme zamířili k na Českou a náměstí Svobody. Mysarykovou potom dolů do centra Letmo. Bavili jsme se v 5D kině a zrcadlovém labyrintu. Labyrint jsme zvládli a nezabloudili. To se staloaž o chvilku poději... Dopadlo to ale dobře a tak jsme šli přes nádraží do Vaňkovky. Tam jsem si něco smlsli a vydali se na vlak.

Byl to báječný den!

FOTOgalerie