Školní události - Vánoční jarmark

Jak už bývá každoročně zvykem, i letos se 19.listopadu ve vestibulu naší školy rozzářily svíčky a rodiče přicházející na třídní schůzky přivítal vánoční stromeček. To vše znamenalo, že rok se s rokem sešel a je tu opět Vánoční "stonožkový" jarmark.

Tentokrát se na výrobě dárečků podílely všechny děti prvního stupně i ti nejmenší z přípravné třídy. Nabídka byla opravdu bohatá - krásné svícny, baňky, andílci, polštářky, vánoční přáníčka a mnoho dalšího.

Výtěžek z prodeje je určen na pomoc potřebným dětem, pro dětské domovy a zřizování škol a nemocnic v zemích zpustošených válkou. Posíláme jej na konto Stonožka - hnutí na vlastních nohou. Letos dosáhl částky 3 323,-Kč.

Mimo této částky děti z prvního stupně nakreslily v hodinách výtvarné výchovy krásných 63 vánočních přání, které byly odeslány do Norska , a odtud putují do celého světa.

Poděkování patří i učitelkám prvního stupně, že se do této aktivity s dětmi napojily.

Je dobré se umět v této hektické době na chvíli zastavit a nezištně pomoci druhým.

Děkujeme.

H. Lusalová, S. Beránková