Školní události - Třídím. Třídíš? Třídíme.

Titulek článku je současné i názvem projektu s ekologickou tématikou, který realizovala v uplynulých měsících ZŠ a MŠ Blansko, Salmova 17 a který byl finančně podpořen Jihomoravským krajem.

Na začátku projektu žáci naší školy uspořádali anketu o úrovni informací o třídění odpadů nejdříve mezi žáky školy a posléze také mezi občany města Blanska a porovnali výsledky s údaji odboru odpadového hospodářství městského úřadu. Potom navštívili některá zařízení na likvidaci odpadů v Blansku a také spalovnu odpadů v Brně SAKO, kde se seznámili s tím, jak se dále zpracovává tříděný odpad a jak se dále využívá. V dalším období absolvovali několik vzdělávacích pořadů, v nichž se učili, jak se odpad třídí. Vyvrcholením projektu bylo pořízení nádob na tříděný odpad do všech učeben, aby děti si už ve škole zvykly třídit odpad, a šetřit tak životní prostředí. Příjemnou tečkou za celým projektem byly výtvarné dílny s tématem zpracování odpadového materiálu, zvláště papíru a plastů, které probíhaly na druhém stupni v hodinách výtvarné výchovy. Velmi úspěšný byl i workshop pro rodiče a děti z 1. stupně se stejnou tématikou, kterého se zúčastnila řada rodičů.

Tato žákovská díla budou všechny prostory školy zdobit až do Vánoc, a tak se jimi budou moci potěšit i návštěvníci Dne otevřených dveří, který se bude konat v sobotu 16. listopadu, a také rodiče na listopadových třídních schůzkách.

FOTOgalerie