Školní události - Top svačina

Ve středu 12. 2. 2014 se utkalo 5 týmů složených ze řáků naší školy v soutěži o TOP svačinu. Jaký byl jejich úkol?

Za 30 minut měli připravit chutnou, zdravou, originální svačinu, která by nebyla drahá a potěšila kromě chuťových buněk i oko. Porota složená z pí Jany Bezděkové, vedoucí školní jídelny, E. Kadrmasové, ředitelky, a Petra Juračky, zástupce školního parlamentu, vyhodnotila, že nejlépe se tímto úkolem vypořádala dvojice Veronika Francová a Karolína Seďová, které připravily tousty s pomazánkou a šunkou se zeleninovou přízdobou ve tvaru smajlíka. Druhé místo obsadily Tereza Horáčková, Monika Smílková a Zuzana Jarůšková s těstovinovým salátem a třetí byl chlapecký tým Jakub Jirůšek, Lukáš  Juříček a Tomáš Pernica, kteří připravili fazolový salát.

Uznání patří i zbylým dvěma týmům, které se do soutěže zapojily.

Velmi nás potěšilo, že děti při tvorbě svačin sáhly po tmavém pečivu, zelenině a ovoci, mléčných výrobcích či luštěninách, které ke zdravým svačinám jistě patří. Byli bychom rádi, kdyby se ve svačinách dětí objevovaly každý den místo sladkých čokolád  a oplatků, které u mnoha z nich často vidíme.

FOTOgalerie