Školní události - Technické soutěže

Registrační číslo GP: CZ.1.07/1.1.16/01.0086
Název GP: „Perspektiva technického vzdělání“

Investice do rozvoje vzdělávání.

Projekt SŠ TEGA Blansko, Bezručova pokračoval v roce 2014 dalšími technickými soutěžemi za účasti žáků naší školy.

Nejprve 25. února proběhla soutěž žáků 9. tříd ve strojírenství. Soutěžící vedle teoretického testu zhotovovali svícen. Ten se z našich žáků nejlépe povedl Vojtovi Flekovi, který obsadil celkově krásné3.místo.

FOTOgalerie

20. března se žáci našich 8. ročníků zúčastnili elektrotechnické soutěže. Teoretickou část zvládli výborně, v praktické se jim už tak nedařilo. I tak se umístili v první polovině startovního pole.

FOTOgalerie

Žáci 7. ročníku naší školy se15.dubna zúčastnili soutěže ve strojírenství. Pracovali s konstrukční stavebnicí Merkur. Jejich úkolem bylo podle návodu sestrojit model větrného mlýna. Úkolu se zhostili všichni velmi dobře, jako celkově nejlepší byl vyhodnocen výrobek

Martina Vondry z naší školy. Blahopřejeme.

FOTOgalerie

Technické soutěže v rámci projektu jsou v tomto školním roce uzavřeny. Žáci ze 7., 8. a 9. ročníků si vyzkoušeli svoje dovednosti a znalosti v oblasti elektrotechniky a strojírenství.

Mnozí se těší na pokračování těchto aktivit v dalším školním roce.

(Bližší informace o soutěži www.sosblansko.cz)