Školní události - Sladká tečka
za Šikovnými ručičkami

Poslední schůzku našeho kroužku jsme si dali v kuchyňce. Pustili jsme se do dvou plechů Sodovkového koláče.  Má jednoduchý recept.  Vyšlehané těsto jsme zjemnili sodovkou a dali do trouby péct.  Umíchanou polevu jsme natřeli na teplý koláč a nakrájeli. Šikovní pomocníčci umyli nádobí a všichni jsme si náramně pochutnali.
Zkuste to

Sodovkový koláč

3 vajíčka, 30 dkg cukru, 40 dkg polohrubé mouky, 250 - 300 ml limonády s pomerančovou příchutí, 10 lžic oleje, 1 prášek do pečiva

Poleva: 5 dkg másla, 15 dkg cukru, 3 lžičky kakaa, 5 lžic rumu. Vypadá to trochu jako sražená, ale když se natře na vlažný koláč, hrudky másla se rozpustí a poleva se sama vyhladí.

Šlehačem lehce smícháme vajíčka s cukrem, pak přidáme vše ostatní. Prášek do pečiva přimícháme do trochy mouky a pak teprve vsypeme do mísy. Plech vymažeme sádlem (olejem) a vysypeme hrubou moukou (nebo použijeme pečící papír). Vlijeme těsto. Pečeme na sporo asi 40 min. Necháme jen trochu vychladnout. Na vlažný koláč natřeme polevu.

FOTOgalerie