Školní události - Salmovka to vyhrála!

V letošním školním roce se ZŠ Salmova zapojila do projektu na podporu přírodovědného vzdělávání, připraveného Gymnáziem v Blansku. Součástí tohoto projektu byla soutěž šesti týmů z přihlášených základních škol a věkem odpovídajících žáků z blanenského Gymnázia. Soutěž byla velice náročná  - žáci řešili ve čtyřech školních kolech praktické i teoretické úlohy z chemie, biologie, zeměpisu a fyziky.

Závěrečné klání, páté kolo, probíhalo 29. května na Gymnáziu v Blansku. V blanenském kině pak byly slavnostně vyhlášeny výsledky celé soutěže. Salmovka získala čelní pozici již po prvním kole a svůj náskok postupně zvyšovala.

Náš tým ve složení Tereza Bartáková, Simona Škodová, Jana Tesařová, Honza Boček a Petr Juračka si první místo udržel i po posledním nejnáročnějším kole pátém a s přehledem celou soutěž vyhrál! Navíc naše družstvo zvítězilo i v zábavné minisoutěži v blanenském kině. Naše radost byla veliká! Děkujeme autorům tohoto projektu nejen za přípravu soutěže, ale také za celodenní výukový program z chemie pro žáky devátého ročníku. Moc se nám líbil!

Terko, Simčo, Jano, Honzo, Petře, díky za vzornou reprezentaci naší školy!

Mgr. Věra Suchá

Vítězný tým Salmovky.