Školní události - Salmovka třetí v ČR!

V Havlíčkově Brodě proběhlo v úterý 27.5. finále základních škol ve stativovém baseballu pro žáky 1.-3. tříd.

Krásné prostředí zrekonstruovaného softbalového stadionu místních Hrochů
a slunečné počasí přispěly k nádherné atmosféře republikového finále. Účastníci turnaje odehráli zápasy ve skupině a následně zápasy o medaile. Jedno vítězství a jedna porážka v základní části přisoudily blanenským jako semifinálového soupeře domácí ZŠ Štáflovu Havlíčkův Brod. V dramatickém a vyrovnaném utkání o finále vedl před dohrávkou Havlíčkův Brod. Blansko však naplnilo mety a odpal Jana Odehnala směřoval za homerunové oplocení. To by znamenalo konečnou výhru Salmováků o jeden bod. Míč se však odrazil od horní hrany oplocení zpět do hřiště a Blansko získalo jen dva doběhy. Ty v konečném účtování utkání na finále nestačily. Po prohře 14:13 pak žáci ZŠ Salmova bojovali o bronzové medaile. V souboji o třetí místo ZŠ Salmova porazila ZŠ E. Přemyslovny Brno 11:7.

V týmu ZŠ Salmova hrály děti, které se věnují baseballu v TJ Olympia, ale i děti ze sportovního kroužku, jenž funguje při škole a jehož náplň tvoří i pálkovací hry.

Po vítězství starších chlapců v okresním kole v košíkové a druhém místě prvňáčků v atletické olympiádě našeho okresu, je baseballová bronzová medaile dalším blyštivým střípkem do mozaiky sportovních úspěchů školy v letošním roce.

Pořadí na prvních čtyřech místech:

1. ZŠ Pastviny Brno
2. ZŠ Štáflova Havlíčkův Brod