Školní události - Předvánoční dílna

V úterý 3. prosince, v předvečer Barborky, se sešli tvořiví žáčci a jejich maminky, babičky, tety, dokonce i jeden odvážný tatínek ve výtvarné dílně na ZŠ Salmova.
Co se bude vyrábět, mělo být pro všechny příchozí překvapením. Na pozvánce bylo uvedeno, že účastníci si mají přinést pouze háček. A co s ním? Někteří ho drželi poprvé v ruce, nejšikovněji se projevovaly babičky a maminky. Začátečníkům pomohly paní učitelky. A výsledek?

Háčkoval se a zdobil se vánoční stromeček. Papírový kornout se oblepil uháčkovaným řetízkem zelené nebo bílé barvy. Tento základ se pak zdobil nejrůznějšími třpytivými perličkami a voňavými tvary z včelího vosku. Mnozí se nestačili divit, jaká krása jim vznikala pod rukama. Ty úplně nejmenší děti vytvářely netradiční řetězy z papíru.
I ty se moc povedly.

Naše snažení doprovázely koledy, takže vánoční atmosféra byla prostě fajn.
Už teď se těšíme na další zajímavé nápady příští dílny.

FOTOgalerie