Školní události - Výlet do Prahy

V pondělí 12.5.2014 jela naše třída i 5.B do Prahy na výlet. Zároveň děti z Prahy přijely k nám do Blanska.

Sraz jsme měli v 11 hodin u školy. Po příjezdu do Prahy jsme se nejdříve ubytovali na FZŠ Umělecká, Praha 7. Zde jsme bydleli pět dní. Po obědě nás na radnici přivítal starosta a potom jsme šli na Letnou ke kyvadlu.

V úterý jsme šli na procházku Prahou. Byli jsme na Karlově mostě, Národní třídě, Malostranském náměstí, Václavském náměstí, Nerudově ulici a Pražském hradě.Zde jsme viděli výměnu hradní stráže.Natočila jsem si to na telefon na památku.

Ve středu jsme byli dopoledne v Národním technickém muzeu a odpoledne v Planetáriu. Hrozně se mi tam líbilo. Cestou z planetária jsme se stavili ve Stromovce, největším pražském parku.Zde jsme si hráli.

Ve čtvrtek jsme jeli na celodenní výlet do ZOO Praha. Jeli jsme nejprve metrem a potom parníkem.Metrem jsem jela poprvé v životě. V zoologické zahradě jsme chodili ve skupinkách. Měli jsme tu domluvený i oběd.Také jsem zde koupila dárek pro moji sestrou.Večer nám paní učitelky říkaly pohádky.

V pátek ráno jsme si všichni sbalili kufry a šli jsme do Stromovky na hřiště Kaštánek. Asi o půl jedenácté jsme odjížděli z Prahy domů. V Blansku na nás čekali rodiče
a odvedli si nás domů.

Škoda jen, že bylo docela chladno a občas i zapršelo.

Veronika Vlachová, V.A

JAK SE LÍBILO ŽÁKŮM 5. B V PRAZE žáci 5. B