Školní události - Podzimní nálady v přípravce

Děti z přípravné třídy se zapojily do podzimních prací na školní zahradě. Pěkně pokopaly a pohrabaly záhon a zasadily odnože jahod. Těší se, že v létě si jahůdky utrhnou. Tak jim budeme držet palce, aby se nějaké urodily.

K podzimu neodmyslitelně patří sběr kaštanů. Na jedné z našich pravidelných vycházek si děti na přehradě nasbíraly plody jírovce. Ve třídě se pak pustily do výroby ježků, činek, panáčků a dalších postaviček. Práce je bavila a výrobky každého potěšily.

Děti mají také rády práci s dýněmi. Okrasné dýně svým tvarem už mnohé napovídají.
Všichni zapojili fantazii a dýňová variace stála za to. Podívejte se, jaké hezké výrobky se dají z dýní upravit. Je to radost!

Ani včeličky se nedají zahanbit a přidají svoje výrobky na „Stonožkový jarmark“, který se na naší škole uskuteční v listopadu. Protože výrobky ze slaného nepečeného těsta musí dlouho zasychat, pustili jsme se do práce už teď. Myslím si, že svícínky z přípravky se budou líbit.

Posuďte sami.

Iva Kakáčová