Školní události - Páťáci v češtině

PÁŤÁCI V ČEŠTINĚ

Nedělám si žádné veliké iluze, že by žáky třídy 5. B čeština nějak děsně moc bavila. Sloh a čtení, to je něco jiného, to je fajn. Ale mluvnice!! Kdo by byl nadšen z určování slovních druhů, z doplňování tvrdých Y a měkkých  I…!? A co teprve S a Z, nebo MĚ a MNĚ… „Proč je ten český jazyk tak složitý…“, slýchávám často od dětí. A musím se přiznat, že ani mě mluvnice tenkrát ve škole moc nebavila.

Ale nedá se nic dělat, naučit se to žáci musí. A tak se jim vždy snažím učivo aspoň trochu nějak zpestřit, oživit. Hrajeme často různé jazykové hry, na procvičování pravopisu, na rozvoj slovní zásoby, na slovní druhy; čteme, soutěžíme, povídáme si, tvoříme…

V rámci učiva o podstatných jménech děti vypracovaly malý projekt, zaměřený na určování rodu a vzorů podstatných jmen. Práce je bavila, a to je dobře. Jak se jim povedla, to můžete posoudit sami. Nahlédněte tedy do fotogalerie.

Vlasta Plchová

FOTOgalerie