Školní události - Nejlepší deváťáci základních škol

Každoročně se v červnu koná malé slavnostní odpoledne v hudebním salonku blanenského zámku. Scházejí se zde nejlepší žáci devátých tříd všech blanenských základních škol, jejich rodiče, třídní učitelé, ředitelé škol a zástupci města Blanska. Snaha a píle žáků je zde oceněna a odměněna. Onou odměnou je pochvala, uznání a také dárek v podobě květiny a dárkového poukazu.

Letos se tento slavnostní akt uskutečnil 12.června. Za třídu 9.A byla třídní učitelkou, po poradě s ostatními vyučujícími i se samotnými spolužáky, vybrána TEREZA BARTÁKOVÁ.

A proč právě ona? Aneb co o Terce napsala její třídní učitelka Vlasta Plchová.

TEREZA BARTÁKOVÁ

Tereza Bartáková je žákyně 9. A třídy ZŠ a MŠ Blansko, Salmova 17.

Spolužáci vidí Terku jako milou, hodnou a veselou dívku; jako chytrou a inteligentní žákyni, kterou jako jednu z mála baví matematika. Obdivují ji coby zručnou, šikovnou a nápaditou výtvarnici se zálibou v módě. Je pro ostatní ve třídě nejen ochotnou, laskavou a přátelskou spolužačkou, která umí pomoci druhým, která se ničeho nebojí a s ledasčím se popere, pro mnohé je především skvělou kamarádkou, na kterou se mohou spolehnout, se kterou je legrace, se kterou je radost jen tak „být“.

V očích učitelů je to šikovná studentka, s výborným prospěchem, zajímající se o matematiku a přírodovědné předměty. Je to dívka s výtvarným nadáním, která maluje ráda, mnohdy tzv. „vždy a všude“, tedy třeba i do sešitů v dějepise, v zeměpise.

Tereza reprezentovala školu v řadě matematických soutěží a olympiád. Nyní pracuje v dlouhodobém přírodovědném projektu. Zúčastnila se mnoha sportovních soutěží, ve skoku vysokém, v běhu.

Ve volném čase ráda kreslí, zpívá ve sboru v kostele a věnuje se skautingu.

Je to prostě „šikovná holka“.

Po ukončení základní školy se rozhodla studovat na SZŠ a VOŠ v Brně na Merhautově ulici, obor asistent zubního technika.

Ať se jí daří.

třídní učitelka Mgr. Vlasta Plchová