Školní události - Minivařečka

Minivařečka je název nového kroužku, který od letošního školního roku nabízí škola žákům

3. - 5. tříd. Je určen všem malým kuchtíkům, kuchařům i kuchařinkám, kteří se rádi „motají“ doma v kuchyni třeba s maminkou nebo s babičkou. Je prostě pro všechny ty, kteří rádi vaří, nebo se vařit chtějí naučit.

Zájem o kroužek je veliký, nejen mezi děvčaty. (Chodí i chlapci.) Děti jsou rozděleny do dvou skupin a každé úterý se scházejí ve školní cvičné kuchyňce, aby něco dobrého připravily, uvařily, upekly… čili ukuchtily.

Napoprvé si malí kuchaři a malé kuchařky připravili zeleninový salát a tvarohovou pomazánku s pažitkou.

A protože jim to poprvé šlo výborně, jsou prostě děsně šikovní, pustili se hned při dalším setkání do pečení. Troufli si na dva dezerty – perník s čokoládou a makovec. A navíc ještě mňamku - ovocný salát – nastrouhaná jablíčka s mrkví.

Podívejte se na fotky, jak šla všem práce od ruky a jak jim chutnalo.

(Jen to nádobí kdyby se prý mohlo umýt samo..??)

Mgr. Vlasta Plchová
(vedoucí kroužku)