Školní události - Exkurze TOS Kuřim

Registrační číslo GP: CZ.1.07/1.1.16/01.0086
Název GP: „Perspektiva technického vzdělání“

Investice do rozvoje vzdělávání.

V letošním školním roce pokračuje zapojení žáků 7., 8. a 9. tříd naší školy do projektu „Perspektiva technického vzdělávání“, kde se společně s dalšími školami regionu ve spolupráci se SOŠ technickou a gastronomickou v Blansku na Bezručově ulici snažíme o posílení zájmu dětí o řemesla a technické obory.

SOUTĚŽ

24. 10. 2013 proběhla soutěž v elektrotechnice žáků 9. ročníku zapojených škol. Po teoretickém testu následovala praktická část. Naši žáci dosáhli velmi pěkných výsledků. Ze 48 soutěžících obsadil Ondřej Bužík 3. místo, Michal Šulc 4. místo a obdrželi hodnotné věcné ceny. Ani ostatní, to je Jan Boček, Adam Müller a Jakub Soušek se neztratili, umístili se v první polovině startovního pole.

EXKURZE

Dne 5. 11. 2013 proběhla v rámci projektu „Perspektiva technického vzdělávání“ exkurze žáků 9. A třídy naší školy do firmy TOS Kuřim. Ujal se nás pan Ing. Michele, vedoucí školícího střediska. Po úvodním seznámení s historií firmy, s její současnou výrobou a filosofií a představením firmy prostřednictvím krátkého filmu se žáci vydali na prohlídku provozů.

Prohlédli si dílny, nové výrobní haly, strojní park. Cílem bylo ukázat žákům jiné prostředí, jinou práci než zatím znají ze školy a svého běžného života a motivovat je tak k zájmu o studium technických oborů. Byli zvlášť překvapeni velikým prostorem výrobních hal, velikostí obráběcích strojů, které firma vyrábí nebo na nich pracuje i malým množstvím zaměstnanců a jejich způsobem práce. Vždyť taková portálová fréza má rozměry 6m, 8m a 40m. Prohlídka je zaujala, dozvěděli se řadu nových informací.

(Bližší informace o soutěži www.sosblansko.cz)

FOTOgalerie