Školní události - Exkurze na SOŠ TEGA Blansko

Registrační číslo GP: CZ.1.07/1.1.16/01.0086
Název GP: „Perspektiva technického vzdělání“

Investice do rozvoje vzdělávání.

13. 5. 2014 proběhla v rámci projektu „Perspektiva technického vzdělávání“ zajímavá exkurze žáků 8. ročníku naší školy na SOŠ TEGA Blansko, Bezručova.

Po úvodním seznámení se studijní nabídkou školy a představením školy prostřednictvím krátkého filmu se žáci vydali do prostor, kde probíhá výuka gastronomie. Tam nás přivítali krátkým občerstvením připraveným studenty oboru kuchař číšník.

Potom se ve dvou skupinách vydali na prohlídku školy. Prohlédli si dílny, nové moderní laboratoře, strojní park, kde mají i  nejmodernější CNC soustruhy a frézy. Žáci si mohli vyzkoušet i některé činnosti. Tato část byla pro ně nejzajímavější. V dílnách pro elektrotechniku si vyzkoušeli pájení. Po instruktážním videu měli za úkol připravit osm rezistorů a ty potom spojit pájením.

Touto exkurzí končí náplň projektu pro letošní školní rok, můžeme se těšit na program v příštím školním roce.

(Bližší informace o soutěži www.sosblansko.cz)

FOTOgalerie