Školní události - Deváťáci čtou druhákům

PROJEKT SPOLUŽÁCI – KAMARÁDI

Už je to více jak měsíc, co chodíme znovu do školy a denně usedáme do školních lavic. Na uplynulé prázdniny si však stále sem tam vzpomeneme, na kupu zážitků, na nová přátelství a kamarády, na dobrodružství, objevování…

Prázdninový byl i příběh o Milce Šebestové a jejím spolužákovi Pipovi, se kterým pracovali žáci 9. A ve slohovém vyučování. Měli za úkol rozstříhaný text správně poskládat. A protože jsou plní nápadů a tvořiví, vymýšleli a psali pokračování příběhu. Někteří o Šebestové, která jela s rodiči do Chorvatska k moři, jiní o Pipovi, který se chystal ke strýčkovi na chatu. A vznikly nové příběhy vskutku velmi povedené, originální, plné napětí a neočekávaných zvratů.

Jelikož naši malí kamarádi, žáci 2. A a 2. B, už umějí moc pěkně číst, přečetli si ve čtení tento prázdninový příběh také. I oni přemýšleli, co asi mohli hrdinové textu o prázdninách zažít.

V dalším čtení přišli velcí kamarádi z devítky na návštěvu ke druhákům a přečetli jim svoje příběhy, které sami vymysleli a napsali. Bylo to vlastně takové autorské čtení.

Veliký potlesk deváťáky opravdu potěšil.

FOTOgalerie