Školní události - Den zdraví

Ve středu 7. května se na naší základní škole na Salmově ulici uskutečnil tradiční Den zdraví. Program, který připravilo vedení školy a učitelé ve spolupráci s externími organizacemi, byl zaměřen jak na zdraví fyzické, tak i duševní.

Velmi důležitou činností byl výcvik v první pomoci. Na tuto činnost bylo vyčleněno šest stanovišť, aby si všichni žáci prakticky vyzkoušeli nejdůležitější prvky z této oblasti. V několika třídách si žáci připravili zdravé pokrmy, jinde se zaměřili na zdravé zuby. Pohybové aktivity probíhali ve školní tělocvičně, na školním hřišti, v bazénu při výuce plavání i na bowlingu.

Na druhém stupni byl velký prostor věnován dospívání. Názvy programů  Adam a Eva - nejsme stejní  a  Holky z Venuše, Kluci z Marsu jasně napovídají, čemu se všichni v těchto hodinách věnovali. Nejstarší žáci si pod vedením zkušeného lektora vyzkoušeli, jak se asi cítí starší člověk, kterému už tělo neslouží tolik jako jim samotným - …náctiletým mladým lidem. Z hodin nazvaných Stárněme úspěšně by si měli odnést poznatek, že už teď je čas myslet na budoucnost, která jim připadá možná velmi vzdálená.

Děkujeme pracovníkům externích organizací, kteří nám pomohli zajistit tak pestrý  program pro naše žáky. Jedná se o zaměstnance Českého červeného kříže, Střední zdravotnické školy Blansko, Lékařské fakulty MU Brno a agentury MP promotion.

Celý Den zdraví se žákům velmi líbil, o čemž svědčí ohlasy žáků. Ukazují, že i když se tento den žáci neučili letopočty, nepočítali příklady a neřešili pravopis, nebyl to ztracený den. Možná poznali něco, co může v budoucnosti nasměrovat jejich životní dráhu, nebo to, čím mohou někomu pomoci.

Ohlasy žáků:

• Moc se mi líbila sexuální výchova…   Štěpán Polák, 6. A

• Nejvíc se mi líbila první pomoc…   Adam Prudil, 5. B

• Moc se mi líbil bowling…   Nikolas Nečas, 6. A

• Na dnu zdraví se mi nejvíc líbila první pomoc a to, když jsme se balili do zahřívací folie…   Karolína Seďová, 5. B

• Moc se mi líbilo, jak jsem porazila kluky v bowlingu…   Bára Danielová, 6. A

• Líbili se mi kvízy… Vít Špidla, 4. A

• Moc se mi líbil bowling…   Michaela Soldánová, 6. A

• Mně se líbilo, že nám paní učitelka dala okusit avokádo. A také jsme se vžili do pocitů spolužáků…   Pavel Kintr, 4. A

• Hlavně se mi líbilo plavání…   Klára Nikolová, 2. B

• Moc se nám líbil bowling a atmosféra dne…   Kateřina Kuchařová, Kristýna Krésová 6. B

• Moc se nám líbilo sportování celý den…   Marek Braithut, Ellen Voláková, Míša Henzlová, Pavlína Boudová, 7.  A