Školní události - Anketa žáků 5. A

Dne 7. května proběhl na naší škole tradiční Den zdraví. Žáci 5.A si k této příležitosti připravili anketu. Cílem bylo nejen získat zajímavá data týkající se zdravého životního stylu, ale také se procvičit v komunikačních dovednostech, vyzkoušet si tvorbu grafu a v neposlední řadě se pobavit.

A jak celá akce probíhala? Den předem jsem začali přípravou otázek. Z návrhů vzniklých ve skupinách jsme vybrali pět nejlepších a s těmi jsme vyrazili do školních tříd. Organizačně to bylo poměrně náročné, protože všechny třídy měly plně nabitý program. Z tohoto důvodu se nám nepodařilo vyzpovídat žáky 7.A, všechny ostatní jsme však oslovili, což pokládáme za úspěch.

Jakmile jsem vyhodnotili odpovědi našich žáků, vypravili jsme se s poupravenými otázkami do ulic města Blanska. Většina oslovených se našich týmů nezalekla a pohotově odpověděla.

Nejtěžší část práce nás však teprve čekala. Jak se zpívá v jedné známé písničce: „Statistika nuda je, má však cenné údaje…“. Přes prvotní zmatky se nám podařilo všechna data setřídit a následně také vytvořit grafy. Z nich nám vyplynulo, že většina žáků naší školy ví, co je zdravé jídlo, denně jí zeleninu, často sportuje a v bufetu nejčastěji nakupuje jídlo a pití.

Oslovení obyvatelé Blanska na tom byli se sportem hůř, ale je nutné dodat, že významná část dotazovaných byla již v důchodovém věku. Dobrá zpráva pro nás byla, že naprostá většina oslovených nekouří. Co se týče stravovacích návyků, většina oslovených jí 5x denně a nejčastější potravinou v nákupním košíku je pečivo.

Více se dozvíte z našich grafů, které jsou umístěny ve vestibulu, také je najdete ve fotogalerii.

Děkujeme všem zúčastněným, že odpověděli pravdivě na zadané otázky.

ANKETNÍ OTÁZKY ŠKOLA:

1. Sportujete? Jak často?
a) denně b) několikrát týdně c) občas

2. Jak často jíte?
a) 3xdenně b) méně než 3x denně c) 5x denně d) více než 5x denně

3. Co je zdravé jídlo?
a) maso s hranolky b) párek v rohlíku c) zeleninový salát

4. Jak často jíte ovoce a zeleninu?
a) několikrát denně b) denně c) občas d) vůbec

5. Co nejčastěji nakupujete ve školním bufetu?
a) sladkosti b) brambůrky apod. c) jídlo a pití d) zdravé potraviny e) nic

ANKETNÍ OTÁZKY MĚSTO:

1. Sportujete? Jak často?
a) denně b) několikrát týdně c) občas

2. Jak často jíte?
a) 3xdenně b) méně než 3x denně c) 5x denně d) více než 5x denně

3. Kouříte?
a) ano b) ne

4. Jak často jíte ovoce a zeleninu?
a) několikrát denně b) denně c) občas d) vůbec

5. Co nejčastěji nakupujete?
a) pečivo b) maso c) zeleninu d) pochutiny

FOTOgalerie