Školní události - Exkurze na SPŠ Bosonohy

V pátek 7. března navštívili žáci 8. a 9. ročníku Střední průmyslovou školu stavebních řemesel v Brně. Den otevřených dveří byl koncipován jako DÍLNA.

Po krátkém úvodu, v němž byla žákům škola se svými učebními obory představena, následovala prohlídka dílen. Všichni žáci si postupně na pěti stanovištích vyzkoušeli něco z praktických dovedností a něco si vyrobili.

V klempířské dílně vznikaly v hbitých rukou píšťalky z hliníkového plechu, v dřevařské dílně studenti vyráběli malá dřevěná autíčka, učili se rozpoznávat dřevo různých jehličnatých a listnatých stromů. Řezat na pásové pilce vypadalo zprvu velmi jednoduše, ale nic lehkého to nebylo. Přesto se většině podařilo vyříznout si malé zvířátko, pravda mnohdy bez uší či bez ocasu. Nejvíce legrace si holky a kluci užili při zatloukání hřebíků a stavbě modelu střešního krovu. I práci čalouníků si žáci vyzkoušeli. Jejich úkolem bylo potáhnout dřevěný knoflík látkou a obšít ho speciální zahnutou čalounickou jehlou. Pro prsty mnohých pěkná fuška.

Pochvalu zaslouží jistě páni mistři a jejich učni, kteří se našim žákům celé dopoledne věnovali. Domů odjížděli naši osmáci a deváťáci plni zážitků a nových zkušeností.

Vlasta Plchová

Páteční exkurze se mi líbila. Škoda jen, že jsme tam nebyli už loni. Nejvíce mě bavilo zatloukání hřebíků a výroba ze dřeva.

Katka

Líbilo se mi tam. Vyrobil jsem si nějaké zajímavé věci.

Honza

Docela se mi tam líbilo. Bavilo mě zatloukat hřebíky.

Filip

V Bosonohách se mi líbilo. Celý dopolední program byl pěkně připravený. Mohl jsem si vyzkoušet činnosti, které jsem ještě nikdy nedělal, třeba řezání.

Michal

Moc se mi tam líbilo. Bavilo mě zkoušet různé nové věci. Občas mi to tedy moc nešlo, ale nevadilo mi to.

Tereza B.

V Bosonohách se mi nejvíce líbila výroba dřevěné hračky.

Ondra Š.

Páteční exkurze se mi líbila. Byla zajímavá. Dozvěděla jsem se tam nové věci, něco si vyzkoušela, něco se naučila. Takových akcí by mohlo být víc.

Tereza K.

SPŠ Bosonohy SPŠ Bosonohy SPŠ Bosonohy
SPŠ Bosonohy. SPŠ  Bosonohy. SPŠ Bosonohy.
  SPŠ Bosonohy.