Školní události - Deváťáci na Hádech

V úterý 27. května vyrazili žáci devátého ročníku na zeměpisnou a literární exkurzi do Brna na Hády a do nedalekých Bílovic nad Svitavou. Cílem bylo prohlédnout si kotlinu, v níž je položeno celé Brno, a podívat se i dál, na Vněkarpatské sníženiny, o kterých se žáci učí v zeměpise. Kolem vysílače Hády jsme pokračovali směrem do Bílovic nad Svitavou. Dorazili jsme k Resselově hájence a studánce Stanislava Lolka. Na podkladě jeho kreseb začal Těsnohlídek psát příběhy o lišce Bystroušce. Viděli jsme i myslivnu lišky Bystroušky a  studánku Leoše Janáčka, autora opery příhody lišky Bystroušky. Na závěr putování jsme si prohlédli památník S. K. Neumanna, který při pobytu v Bílovicích napsal sbírku básní Kniha lesů, vod a strání.

FOTOgalerie