Školní události - Prvňáčci zdobili slámové kraslice

Spoustu let se věnujeme tvorbě slámových kraslic na prvním stupni ZŠ Salmova
a v kroužku Šikovné ruce. Děti už se nemohly dočkat, až začneme shromažďovat
a barvit. Děvčata si poradila se 70 vajíčky a perfektně je natřela. Do lepení kraslic
se s nadšením vrhli i kluci. Zlatá ječmenná sláma se nám kroutila pod rukama do prstýnků a šikovné ruce dětí z ní stříhaly kosočtverce a trojúhelníky. Pomocí špendlíku vznikaly hvězdičky, květy, klásky, cestičky a další obrazce. I letos mě děti překvapily novými vzory.

Hlavně nekýchat a nerozfoukat tvary v misce! A taky nechceme slyšet zvuk roztříštěného vajíčka!

Bylo nám do pláče, když se už skoro hotová kraslice skutálela z lavice.

Všichni pracovali se zaujetím a neuvěřitelnou trpělivostí. Přeji Vám vidět to nadšení a radost v dětských očích, kterou žádná fotografie nedokáže zachytit.

Zdobení kraslic slámou je nádherná tradice našeho národa a stojí za to, abychom ji udrželi i do budoucna. Proto tuto techniku učím už nejmenší děti a předávám ji dál.

Mgr. Dana Rybářová a prvňáčci ze Salmovky

FOTOgalerie