Školní události - Salmovka v novém kabátě?

Nejmladší a nejmodernější škola ve městě se snad dočká celkové revitalizace. V listopadu byl zpracován nový energetický audit a projekt na zateplení obvodových konstrukcí budovy, výměnu oken a dalších otvorových výplní. Žádost o dotaci z operačního programu Životní prostředí, podanou zřizovatelem školy městem Blansko, doporučil a schválil Odbor životního prostředí Krajského úřadu JMK a podporuje získání dotace na tuto akci z prostředků Ministerstva životního prostředí ČR. Všichni věříme, že projekt bude schválen, dotace přidělena a práce začnou již v tomto roce. Tímto opatřením se výrazně sníží energetická náročnost této členité a rozlehlé budovy, která svou polohou ve městě zajišťuje dětem klid k práci v bezpečném prostředí s minimem dopravy.

Škola nabízí svým žákům vysoký komfort po stránce vzdělávací i materiální. Třídy jsou vybaveny novým nábytkem a výškově stavitelnými lavicemi. K práci jsou žákům k dispozici dvě učebny informatiky, odborné pracovny jazyků, fyziky, přírodopisu a chemie, hudební výchovy a výtvarné výchovy. Pro tělesnou výchovu slouží dvě prostorné tělocvičny. Ke škole patří též hřiště s umělou trávou a tenisový kurt s povrchem Nisaplast. Ke zpestření výuky slouží zrekonstruovaná školní zahrada s učebnou v přírodě, která je umístěna pod pergolou se zahradním nábytkem pro žáky jedné třídy. Pro žáky 1.-5. ročníku jsou k dispozici tři oddělení školní družiny. Pro relaxaci dětí ŠD a všech žáků školy o dvou delších přestávkách slouží školní dvůr mezi školními pavilony, kde jsme loni instalovali nový moderní herní prvek a pískoviště. Ve školní jídelně nabízíme možnost výběru ze dvou jídel, která si mohou žáci den předem objednat.