Školní události - Úklid Moravského krasu

Salmovka uklízela Moravský kras

V sobotu 14. 4. 2012 se uskutečnil tradiční úklid turistických tras v Moravském krasu. Jako každý rok jsme se i letos do této užitečné akce zapojili i my, žáci a učitelé ze ZŠ a MŠ, Salmova 17. Ráno jsme se sešli na autobusovém nádraží a vyrazili autobusem do Sloupu, odkud jsme se vydali dvěma trasami směrem na Macochu a k Punkevním jeskyním. Jednu skupinu doprovázel pan Pokorný ze Sloupu a ten během cesty seznámil žáky se zajímavostmi, přírodním bohatstvím a krasovými jevy, které určují ráz krajiny. Když jsme splnili hlavní část úkolu - posbírat odpadky, které nezodpovědní návštěvníci zanechali v přírodě, čekala nás odměna: jízda lanovkou a vláčkem, opékání špekáčků na Skalním mlýně a prohlídka Punkevních jeskyní s plavbou na lodičkách. Celý den se vydařil a my jsme spojili příjemné s užitečným. Za rok určitě vyrazíme znovu.

FOTOgalerie