Školní události - Velcí učí malé

aneb učíme se navzájem (8.A a 1.B)

Naši velcí kamarádi přišli s nápadem, že by si chtěli vyzkoušet role učitelů a pokusit se zaujmout naše prvňáčky. Rozdělili se do skupin po pěti a vybrali  si předměty český jazyk, matematiku, hudební a výtvarnou výchovu. Zhostili se své úlohy na výbornou. Prvňáčci plnili jejich úkoly pozorně a se zaujetím, učitelé osmáci kontrolovali, dohlíželi na správné držení tužky a známkovali jejich práci.Chválili je, že pěkně čtou a pohotově počítají. Dobře si nachystali tabuli, ale pak zjistili, že malí jsou moc malí a na některé úkoly nedosáhnou. Ale i s tím si hravě poradili. Největší překvapení byla hudební výchova, kdy se ve třídě sešli 4 kytaristé a 4 flétnisté. Půjčili si i brášky Navrátilovy ze 4. třídy. Zazpívali si vzájemně spoustu písniček, zaposlouchali se do vážných skladeb a na závěr si zatancovali Mašinku.Ve výtvarné výchově si vyrobili kočičku z papíru.

Podívejte se na fotky, ze kterých je vidět, že se jim vyučování moc povedlo a byli nadšení obojí - malí i velcí.

Děkujeme.

FOTOgalerie