Školní události - Vánoční baseball

Vánoční turnaj byl třešničkou na dortu baseballového roku v Blansku

Jubilejní 20. ročník tradičního Vánočního turnaje žáků v baseballu uspořádal baseballový klub TJ Olympia Blansko, ve spolupráci se ZŠ Blansko Salmova, městem Blansko a DDM Oblázek Blansko

Za účasti 20 týmů ve 4 věkových kategoriích se ve dnech 10.-12. prosince 2010 odehrálo v prostorách tělocvičen Základní školy Blansko Salmova celkem 54 utkání !!! Velký zájem diváků a vynikající atmosféra v tělocvičnách vyburcovaly mladé hráče ke skvělým výkonům. Většina utkání o konečné umístění skončila těsným bodovým rozdílem, nebo dokonce až v prodloužení. Novinkou turnaje byla kategorie hráčů do osmi let, která překvapila velmi dobrou úrovní hry. Pořadatelé věří, že úspěšná premiéra této věkové skupiny U8 se v dalších letech dočká pokračování.

Diváky zaujalo také ukázkové vystoupení malých baseballistů ve věku 3-5 roků. Jedná se o nejmenší sportovce, kteří navštěvují cvičení rodičů s dětmi příznačně nazvané Happy Ball, se zaměřením na baseball. Každý odpal nadhozeného míče a každý out zahraný v zápase na dvě směny ocenili fandové hlasitým potleskem. Zpestřením pro samotné účastníky i diváky pak byla soutěž v rychlosti nadhozu měřeném radarem.

Po třídenním maratónu si nakonec pohár pro vítěze v jednotlivých kategorií vybojovali v T-ballu U8 domácí Olympia Blansko, v T-ballu U10 a kategorii žáků Draci Brno a kadetech Hroši Havlíčkův Brod.

Pořadí v jednotlivých kategoriích bylo následující:

T-ball U8 (Stativový baseball do 8 let)

1.Olympia Blansko, 2. Draci Brno, 3. Pipas Brno, 4. Třebíč Nuclears

Finále: Olympia - Draci 13:12

T-ball U10 (Stativový baseball do 10 let)

1.Draci Black, 2. Třebíč Nuclears, 3. Hroši Havlíčkův Brod, 4. Technika Brno, 5. Draci White, 6. Olympia Blansko

Finále: Draci - Třebíč 9:6

Žáci (do 12-ti let)

1. Draci A, 2. Hroši Havlíčkův Brod, 3. Draci B, 4. Olympia Blansko 2, 5. Třebíč Nuclears, 6. Olympia Blansko 1

Finále: Draci - Hroši H. Brod 8:6

Kadeti (do 14-ti let)

1. Hroši Havlíčkův Brod, 2.Olympia Blansko, 3. Sokol Hluboká, 4. Klackaři Kostelec n. Orlicí

Finále: Hroši H. Brod - Olympia 5:4

Vítězové soutěže v rychlosti hodu na radar:

Ročník
narození
jméno klub rychlost (km/h)
2003 Filip Ondra Technika 71
2002 David Mergans Draci 78
2001 Adam Hudeček Draci 91
2000 Michal Kotačka Draci 95
1999 Ondřej Furko Klackaři 100
1998 Dominik Muller Hluboká 97
1997 Vasil Juopany Olympia 112
1996 Michal Prudil Olympia 117
1995 Karel Konopiský Olympia 132
1994 David Lošťák Olympia 125
1993 Jan Felkl Olympia Express 152

Na závěr  patří náš dík všem pořadatelům z baseballového klubu Olympia Blansko, ZŠ Blansko Salmova, městu Blansko, DDM Oblázek Blansko, rodičům, trenérům, rozhodčím, divákům a zejména mnoha našim sponzorům, bez jejichž přispění bychom podobnou akci jen těžko zorganizovali.

Jaroslav Krejčíř a Robert Dvořák

Zpravodajství z Vánočního turnaje si můžete prohlédnout i televizní podobě. V úterý
14.12. 2010 na 1. programu ČT  v 18.00 hodin v pořadu Události v regionech a v Televizi Blansko - Videožurnál on-line v souhrnu za měsíc prosinec.

FOTOgalerie