Školní události - Slavnost Slabikáře, 1.B

Knihovna Blansko 8. 6. 2011

Čas utekl jako voda a také v 1. B máme celý Slabikář přečtený. Známe všechna písmenka, nerozhází nás žádná těžká slova a umíme přečíst i krátké básničky a články.

Netrpělivě jsme očekávali středu, den, kdy jsme v Knihovně měli předvést, že jsme opravdu čtenáři. Vyzbrojili jsme se Slabikářem a vyrazili. Tam nás čekalo překvapení v podobě krále a královny ze Země knížek. Každý prvňáček předvedl před přísnou porotou,  jak krásně čte. A jak umíme také přednášet. Pak jsme byli slavnostně pasováni mečem na čtenáře a za odměnu jsme dostali na památku knížku. Poslechli jsme si pohádku od princezny. Slavnostním slibem jsme potvrdili, že budeme knížky hájit, že v nich budeme hledat a číst,  a že se o ně budeme vzorně starat. Věřím, že to všichni zvládneme, protože máme knížky a pohádky rádi.

FOTOgalerie