Školní události - Škola hrou u páťáků

Už J.A. Komenský říkal, že děti se nejvíce naučí při hře. A nejinak tomu bylo i na Mezinárodní den dětí. Skupinka žáků ze třídy 5.B se stala během vteřiny vyučujícími. Posezení v lavicích vyměnila za práci u tabule s ukazovátkem v rukou. V hodině češtiny paní učitelka Martinka Hlaváčková připravila pro své spolužáky souhrnný diktát, opakovací cvičení a kvíz. Její kolegyně Lucka Krytinářová a Terka Kuchařová si v hodině matematiky vedly stejně výtečně. Zařadily písemné dělení dvojciferným dělitelem a práci se zlomky. Velkým překvapením byla konstrukční úloha z geometrie s výpočtem obvodu a obsahu čtverce. Ve vlastivědě p. uč. Lucka Zábojová a Kristýna Grycová připravily pracovní list, ve kterém věnovaly pozornost císařovně Marii Terezii. Spolužáky seznámily i mimo jiné s historií Brněnského groše. Jeho exemplář si děti prohlédly. Honza Jarůšek a Marek Moučka v roli učitelů vysvětlili funkce parního stroje s doprovodným popisem. Velká pochvala patří nejenom dětem - učitelům, ale také ostatním žákům. Právě oni napomohli příjemné pracovní atmosféře a respektovali pracovní pokyny svých spolužáků. Na závěr snad jen krátce: myšlenky J.A.Komenského mají své opodstatnění i dnes.

FOTOgalerie