Školní události - Sedmáci v Rozmarýnku

V pátek 20. května se žáci tříd 7. A, B vydali do Brna do Rozmarýnku. Že nevíte, co je Rozmarýnek? Rozmarýnek je jedno z pracovišť Lipky. Posláním Lipky je služba lidem, kteří se zajímají o šetrnější postoje k přírodě a životnímu prostředí doma i ve světě.  A Rozmarýnek nabízí kromě jiného i akce pro školy. Snaží se ukázat přírodu poutavou formou. Ukazuje praktické návody, jak být ohleduplnější k životnímu prostředí a jak je možné využívat přírodu a to, co nás obklopuje, v běžném životě.

Program, kterého jsme se zúčastnili, se jmenoval Čarodějné býlí a byl zaměřen na léčivé byliny. Dnešní svět se nechal okouzlit syntetickými preparáty a jaksi jsme zapomněli na mnoho možností, které nám dává příroda a její produkty. A tak si žáci vyzkoušeli například, jak se vyrábí heřmánková a měsíčková mast nebo podle čeho rozlišíme a k čemu jsou dobré různé léčivé byliny. Velmi zajímavou součástí byla i ochutnávka bylinkových čajů.

Toto dopoledne naši žáci nejen strávili v příjemném přírodním prostředí, ale navíc získali nové informace, které jim určitě budou užitečné v budoucím životě.

Tomáš Barták

FOTOgalerie