Školní události - Salmovka vicemistrem ČR

V areálu Eagles Praha proběhlo ve dnech 6. a 7. června republikové finále základních škol v softballu.

Jižní Moravu v Praze reprezentoval vítěz krajského kola ZŠ a MŠ Blansko Salmova. V základní skupině si blanenští snadno poradili se ZŠ Staré Město 23:6 a přehráli i pražské Gymnázium Ústavní  12:2.

V utkání o první místo ve skupině hráči ze Salmovky podlehli favoritu turnaje Havlíčkovu Brodu 0:5.

V semifinále Blansko narazilo na vítěze druhé skupiny Biskupské gymnázium z Českých Budějovic.

Jihočeši vedli po zaváhání blanenského nadhazovače 1:0 po první směně. Pak ale pálkaři ZŠ Salmova vyvinuli  drtivý tlak v útoku a jednoho z adeptů na celkové prvenství v turnaji vyprovodili ze hřiště výsledkem 7:1.

Finálové utkání mezi Blanskem a Havlíčkovým Brodem bylo ozdobou turnaje. Po jeho skončení následoval uznalý  aplaus diváků pro oba týmy a trenéři ostatních družstev a pořadatelé na tribuně se shodli, že takto kvalitní zápasy se v této věkové kategorii příliš často nevidí.

ZŠ Salmova v utkání dvakrát vedla 1:0 a 2:1. Tým z Vysočiny vyrovnal na 2:2 až v dramatické dohrávce poslední směny při dvou autech. O vítězi se rozhodlo až v následném prodloužení. ZŠ Štáflova Havlíčkův Brod zvítězila nad ZŠ Blansko Salmova rozdílem jediného doběhu 3:2, a získala tak titul Mistra České republiky pro rok 2011. Michal Komprda, žák osmého ročníku ZŠ Salmova, byl vyhlášen nejlepším hráčem celého turnaje.

V družstvu ZŠ Salmova byli jen dva hráči z deváté třídy.  Lze tedy předpokládat, že v příštím školním roce blanenští hráči budou opět usilovat o medaile z republikového finále.

Celkové pořadí:

1. ZŠ Štáflova Havíčkův Brod
2. ZŠ Salmova Blansko
3. Biskupské gym. České Budějovice
4. ZŠ E. Destinové   Praha 6
5. ZŠ Staré Město
6. Gymnázium Ústavní Praha 8
7. ZŠ Polabiny  Pardubice
8. ZŠ Porubská Ostrava
Michal Komprda v akci.

Salmovka.

ZŠ Salmova reprezentovali: zleva klečí  Tomáš Jelínek, David Podrabský, Ladislav Kabeš, David Farkaš, Michal Kupka a David Krytinář. Zleva stojí Michal Kohoutek, Tomáš Barták, Michal Prudil, Štěpán Jedla,  Michal Komprda, Kryštof Horáček a trenér Jaroslav Krejčíř.