Školní události - Předvánoční odpoledne
na Salmovce

Ve čtvrtek 2. 12. proběhla na naší Základní škole na Salmově ulici pracovní dílna, při níž si žáci naší školy spolu se svými rodiči připravovali výzdobu svých domovů.

První část by nebylo možné připravit bez nezištné práce pana Kopřivy ze zahradnictví v Šebrově, který věnoval nejen čas, ale i materiál k výrobě vánočních dekorací. Zahradnický mistr Jan Kopřiva nejprve žákům pověděl něco o rostlinách, které se používají k vánoční výzdobě v interiérech bytů a domů, a dále žákům předvedl něco ze svého umění a ukázal vánoční ozdobné svícny.

A potom už se dali do práce žáčci naší školy, mnozí spolu se svými rodiči, a inspirováni předcházejícími ukázkami začali sami aranžovat své svícny, které si po skončení odnesli domů.

Druhou část připravila paní učitelka Bačkovská s paní učitelkou Kakáčovou za vydatné pomoci žáků 8. ročníku. Ptáte se, co dělo teď? Začala výroba ozdobných koulí. Všichni zúčastnění dostali polystyrénové koule, nastříhané stužky a špendlíky a pomaloučku, zpočátku společně se dali do práce. Práce vyžaduje přesnost a pečlivost, ale postupně se v rukách dětí i jejich rodičů objevují nádherné ozdoby, které budou o blížících se Vánocích zkrášlovat mnohé byty a domy.

Když pracovní dílna skončila, nebylo odpoledne, ale podvečer. V tento adventní čas se brzy stmívá. To však nikomu neubralo nic z dobré nálady a hřejivého pocitu. Pěkné Vánoce.

Tomáš Barták

FOTOgalerie