Školní události - Třeťáci poznávají svoje město

O Blansku se žáci třetích tříd učí v prvouce. A jak se máme učit o městu, ve kterém žijeme?

Především prostřednictvím procházek, při kterých můžeme vidět všechno, co je důležité.

Blansku se budeme věnovat průběžně celý školní rok. A co už jsme zvládli?

22. 9. jsme po shlédnutí divadelního představení „Jak Krakonoš pekařku Jířu napravil“ využili krásného podzimního počasí a vyrazili na první prohlídku. Ta se týkala hlavně blanenských náměstí. Prošli jsme náměstí Republiky, Svobody, ukázali jsme si Městský úřad Blansko, zámek a také poštu nejbližší naší škole. Z tohoto výletu jsme si poslali pohled, sami sobě. Tím jsme si zopakovali psaní adresy, to jsme se naučili už ve druhé třídě.

Ještě ten den jsme si nalepili do sešitů prvouky znak města Blanska a zapsali, co jsme viděli.

6. 10. nás sluníčko zase „vytáhlo“ na prvouku ven. Pokračovali jsme v poznávání města Blanska. Nahlédli jsme na hřbitov, kde rostou nádherné javory a borovice. Ukázali jsme si lipovou alej, kterou vedla kdysi dávno cesta mezi poli.

Četli jsme názvy některých ulic a vyfotili jsme se na mostě přes potok Palava. Také jsme řádně přečetli název ulice Horní Palava. Často se setkáváme s tím, že někteří lidé říkají Pálava, ale tu musíme přece hledat na jižní Moravě.

Doufejme, že počasí nám ještě bude přát, protože nás čeká návštěva kostela svatého Martina, dřevěného kostelíka, muzea i radnice.

Třída 3. B

FOTOgalerie