Školní události - Perníková chaloupka

pohádková, v Šikovných ručičkách.

Děvčata z 1. a 2. tříd se s plným nasazením pustila do perníčků. V letošním roce jsme se poprvé vypravili do kuchyňky a začali pracovat na zpracování těsta. Vykrájeli jsme si svoje tvary a společně perníkovou chaloupku – salaš se spoustou oveček, pejskem, ovčákem a zvoničkou. Celý týden jsme se pak nemohli dočkat zdobení a ochutnávání. Perníčky byly výborné, měkoučké a byla radost na nich vytvářet ornamenty z obarvené bílkové polevy. Většina dívek dělala tuhle práci poprvé, a o to s větším nadšením. Společná práce na chaloupce byla završena zdobením bělostnou polevou – sněhem. Vyzkoušeli jsme si, jak mráz tvoří rampouchy na střeše a zasněžili jsme také plot a zvoničku. Všechny nás to moc bavilo. První návštěvníci obdivují tu nádheru a odnášejí si vtíravou perníčkovou vůni blížících se Vánoc.

FOTOgalerie Pečení perníčků.
FOTOgalerie Zdobení perníčků.