Školní události - Páté třídy v Praze

klikniProjekt němčinářů deváťáků.klikni

Již potřetí se uskutečnil výměnný pobyt páťáků ze ZŠ Salmova Blansko a ZŠ Umělecká Praha.

A co je v Praze tentokrát čekalo?

Po příjezdu a ubytování byli žáci přivítáni panem starostou na historické radnici Prahy 7, mohli se svézt dobovým výtahem páternoster a dostali praktické dárky. Následovala prohlídka Letné a procházka Stromovkou. Největším překvapením prvního dne byla večerní účast na živém přenosu finálového kola SuperStar. Následující den byl věnován prohlídce historické části Prahy od Václavského náměstí až na Pražský hrad. Zde žáci se zájmem sledovali střídání hradní stráže a po rozchodu společně došli na Staroměstské náměstí k Orloji. Nakonec se v horkém dni zchladili v budově Národního muzea, kde je zaujala výstava Staré pověsti české. Na středu připravila pražská škola na svém hřišti již tradiční sportovní šestiboj, který byl zakončen vzájemným utkáním ve vybíjené. Dalšími působivými zážitky byla návštěva nově opraveného Technického muzea a večerní představení Křižíkovy fontány. V Praze nemohly naše děti vynechat prohlídku ZOO spojenou s cestou parníkem po Vltavě. Při osvěžující plavbě mohly znovu sledovat již známá místa a památky. K zajímavostem patřila také plavba přes zdymadla.

Po náročném programu se všichni unaveni, ale nadšeni a naplněni příjemnými dojmy, vrátili domů.

Celá akce se mohla uskutečnit díky velké finanční podpoře obou zúčastněných radnic. Za to jim opět velmi děkujeme a přejeme si, aby se podobné akce uskutečnily i v příštích letech.

klikniPáťáci v Praze. klikni

FOTOgalerie pondělí