Školní události - Olympiáda 1. ročníku

František Němec Lucie Hrazdírová
  Adriana Opluštilová
  Kateřina Dostálová

Brzy ráno vyrazilo 8 prvňáčků s paní učitelkami Rybářovou a Smolovou a na svou velkou Olympiádu. Cesta autobusem proběhla v pohodě a dorazili jsme na místo, kde nás čekala vyzdobená škola a její sportoviště. Závodníci dostali čísla a bylo nám moc líto, že jsme je museli dát dopředu – na krásné logo naší školy.

Začalo se průvodem výprav a slavnostním zahájením. První disciplínou byl maratón – běh na 400 m. Nejvíc jsme fandili našim klukům, ale konkurence byla obrovská. Nastoupili jsme pak na skok do dálky z místa. Vyhládlí po půlce sportovních výkonů jsme se šli posilnit svačinkou.

Po návratu se odstartoval běh na 50 m. Poslední disciplínou byl hod kriketovým míčkem. Podařilo se nám zlepšit si svoje výkony ze školy, ale bohužel to nestačilo na získání medailí. V konkurenci 230 závodníků jsme čestně a vzorně reprezentovali naši Salmovku. Za odměnu za sportovní výkony byl pro nás Pohádkový les.  Potkali jsme Sněhurku, Amálku a Karkulku.S kovboji jsme házeli na plechovky od fazolí, s piráty se přetahovali o lano, nechyběli ani hejkalové a duhové víly.

I když jsme nezískali žádnou medaili, rádi jsme se zúčastnili a do příštích závodů svoje výkony rozhodně vylepšíme.

Dali jsme si oběd a pak jsme počkali na vyhlášení výsledků. Dostali jsme tašku plnou cen útěchy – oplatků a lízátek. Celý den nám přálo krásné počasí, ale všichni jsme se už těšili domů.

FOTOgalerie