Školní události - Mise Plus

...se jmenoval naučně zábavný projekt s výukovým programem Malá energetická akademie.

Naši žáci ze 4. a 5. ročníku se v něm zábavnou formou seznámily s hospodárným využitím elektrické energie. Kromě teoretických faktů, předávaných zábavnou formou, děti zaujal především EON Energy truck, speciálně vybavené vozidlo, které umožnilo dětem dozvědět se, jak se vyrábí energie, kudy putuje, než se dostane do domácnosti apod.

Program uzavřely testy a soutěže, během kterých všechny děti získaly díky svým znalostem batoh s výbavou energetického agenta mise Plus a jiné dárky.

Dětem se program velmi líbil a těšíme se, že se ho v příštím roce zúčastní další třídy.

Eva Kadrmasová

Očima žáků:

• Bylo to zajímavé, protože jsem se dověděl o několika věcech, které jsem vůbec nevěděl.

• Byl jsem v týmu Šmouláci.

• Stali jsme se agenty mise Plus+ a zachraňovali jsme město od energožroutů.

• Zadali nám úkoly a získávali jsem klaďáky.

• V traku jsme pracovali na počítači a museli jsme zapojit žárovku pomocí drátků a baterky.

• Bavili jsme se o enrgožroutech, kteří žerou elektriku ze starých přístrojů.

• Nejvíce mě bavilo přestrojování spolužačky na bateriožrouta.

• Také se mi líbili enrgožrouti. Jsou schovaní na protékajících záchodech, pod dlouhými záclonami, v kapajících kohoutcích a špatně uzavřených oknech a dveřích.

FOTOgalerie