Školní události - 8. B v Krásensku

Každoročně jezdí osmé třídy na týdenní pobyt do Krásenska pod Kojálem. Naši předchůdci z 8. A prožili týden před námi třeskutý mráz, kterého jsme se trošku obávali. Pondělí skutečně začalo mrazivě, avšak příchod všech kamarádů nás brzy rozehřál a těšil jsme se na příští dny. Těšili jsme se oprávněně, protože to byl krásný čas a hezky jsme si ho užili.Jak moc se nám tam líbilo můžete poznat z našich poznámek.

V Krásensku to bylo skvělí. Od prvního dne byl nejoblíbenější ping pong. Bavilo mě snad všechno ale asi nejvíc programy jako reklama, projekt, střílení z luku. Bavil mě i středeční fotbal a úterní turnaj v ping pongu. Zaměstnanci byli milí a laskaví. Byl to prostě skvělý zážitek.

JK

V Krásensku bylo moc pěkně, ale bylo málo jídla. Na pokoji byla sranda, hráli jsme poker. Do Krásenska jsme jeli autobusem v pondělí ráno. Přijeli jsme před polednem a ubytovali jsme se. Potom byl dobrý oběd :) . Pak byla pauza a hráli jsme soutěž o Rychtovní klíč. Druhý den všichni vstali v 7:00 hodin. Nasnídali jsme se a šli ven. Nejvíce se mi líbily soutěže a dobré bylo také jídlo, ale jak jsem se zmínil bylo ho málo.

MKu

V Krásensku to bylo úžasný,lepší program nám nemohli vymyslet. Co se mě líbilo? Líbilo když jsme vyhráli první soutěž. Vycházka na opýkání,střílení s luku,házení s oštěpem ale to mě moc nešlo :D,lovení hrabošů(bez úlovku). Když jsme měli školení o zvířatech. Noci s klukama na pokoji. Ping-pong. Krásensko nemělo chybu,pracovníci byli taky fajn a sranda nechyběla.To je vše co k tomu můžu říct.

DK

V Krásencku se mi nejvíce líbilo Hra obchvat. Byla to celkem sranda.Pak se mi líbil program se zvířaty jak jsme si je mohly pochovat a oni nám lezli po těle,jak jsme venku hráli fotbal a jak jsme dělali náš EKO dům.U nás na pokoji byla taky sranda Krééťa překonal svůj rekord a táke se mi líbili aktivity.

Po příjezdu jak jsme se šli ubytovat tak se mi náramně líbili pokoje.Jídlo také nebylo špatné.O volných chvilkách jsme měli gekončíka nebo hada.a také jsme moc rádi chodily do obchodu.Byl to velmi nezapomenutelný zážitek chtěl bych to z opakovat.

ŠJ

Ráno v 7.hodin jsme všichni vstali.Pak se šli nasnídat a poté následovala přednáška o zvířatech,lovu a zbraních.Následovala 30.minutová pauza, při které jsme se oblékli a nachystali na loveckou výpravu. Rozdali jsme si dalekohledy a pozorovali ptactvo a dokonce se nám podařilo zahlédnout veverku. Nejvíce nás zaujali dva strakapoudi. Pak jsme šli na velkou louku kde jsme nalíčili pasti na hraboše,do kterých jsme dali návnadu. Byla to rama s vločkami. Následoval sběr klestí na oheň a střelba z luku. Střelbou jsme si vydělali špekáčky. Založení ohně se podařilo nakonec všem. Opekli jsme si špekáčky a po cestě zpátky jsme si každý mohli hodit oštěpem, který pro nás nachystal Jirka. Ukázal nám i vrhač oštěpů se kterým jsme si mohli také vyzkoušet hodit. Vrátili jsme se na pokoje a mohli jsme jít s učitelem do obchodu. Každý si nakoupil co potřeboval a vrátily jsme se zpátky. Nyní probíhá ping-pongový trunaj.

MŠ+DB

Ráno jsme vstali šli jsme na snídani a po snídani v rámci programu dobré ráno jsme byli seznámeni s tím jak se dělá hrot na šíp.Potom jsme dostali poslední škrabky za úkoly a za ně dostali ceny.Poté jsme se přemístili do sálu a povídali jsme si s Petrem o českých výrobcích a vyhodnotili jsme jak na tom české výrobky jsou. Poté sme se šli naobědvad a po obědě jsme si z Jirkou promítali dokument o českém snu. Potom jsme měli program v kterem sme simulovali městské obyvatelstvo a zastupitelstvo a řešili jsme obchvat kolem města.Asi v pulce byla přestávka na svačinu a po programu byla večeře,poté večerka.

KH

FOTOgalerie pondělí