Školní události - Co se učí třeťáci?

prvouce poznáváme naše město Blansko! Proto jsme se vypravili do informační kanceláře BLANKA. Paní vedoucí nám pověděla o práci v této kanceláři a také odpověděla na naše otázky. Odnesli jsme si letáčky s fotografiemi významných míst v Blansku i okolí a propisku se znakem města! Cestou jsme si říkali názvy ulic, náměstí a budov.

FOTOgalerie

Ve čtení čteme knížku Astrid Lindgrenové Děti z Bullerbynu. Když jsme si přečetli příhodu o tom, jak stavěli domečky, chtěli jsme to ve výtvarné výchově vyzkoušet. A tak jsme šli nejdříve posbírat „stavební materiál – přírodniny“ a ve skupinkách jsme si vzájemně pomáhali a tvořili. A vytvořili….

FOTOgalerie

Je za námi čtvrtletí, hodně jsme se toho naučili a dalo to dost práce. A po práci si zasloužíme odpočinek, abychom nabrali síly na další práci – učení! Jako odpočinkovou jsme měli hodinu: pracovní činnosti.