Poznávací zájezd do Anglie

Ve dnech 22. – 27. března jsme se zúčastnili poznávacího zájezdu ´Krásy jižní Anglie´. Při naší cestě po městech a přírodních krásách Anglie nás provázela paní průvodkyně, která děti okamžitě nadchla svým vstřícným přístupem a láskou, s níž vše vyprávěla.

Hned první den příjezdu jsme navštívili městečko Portsmouth, které je námořní základnou Velké Británie, a kde kotví vlajková loď admirála Nelsona z bitvy u Trafalgaru, HMS Victory. Po výstupu na 170 metrů vysokou věž Spinnaker Tower jsme se již vypravili do svým ´adoptivních´ rodin, kde jsme pořádně naplnili žaludky, popovídali si a odpočinuli.

Druhý den se nesl v pašeráckém duchu. V jeskyních Smluggler´s Adventure si děti mohli vyzkoušet, představit a často i osahat, jak se asi žilo pašerákům v 18. století. Tento den jsme zakončili dlouhou procházkou po křídových útesech Beachy Head a Seven Sisters ležících ve výšce až 120m nad mořem.

Následující den jsme navštívili domov Anny Boleynové, hrad Hever a jeho překrásné zahrady, fontány, potůčky, přírodní a vodní bludiště. Po přesunu do jednoho z nejpopulárnějších přímořských měst Brightonu, jsme se detailně seznámili se žraloky, obřími želvami a dalšími mořskými živočichy v Sea Life Centru.

Poslední den nás přivítal trošičku zamračený Londýn. Kromě úžasné architektury, obřích parků a památek jako Big Ben, Westminter Abbey, Houses of Parliament, Piccadilli Circus, London Eye, Covent Garden, čínské čvrti, Leicester Square, London Bridge, Tower of London, jsem také absolvovali projížďku po řece Temži.

Ve večerních hodinách jsme se nalodili na trajekt a vypluli směrem k domovu. Pak už jen stačilo posunout čas o 2 hodiny zpět (1 hodina posun letního času, 1 hodina z Velké Británie) a mohli jsme se těšit na naše nejbližší.

úterý

středa