Školní události - Das Wohnen

DAS WOHNEN - bydlení.

To je název projektu, který se prolínal výukou němčiny v 9. ročníku téměř dva měsíce.

Jak se řekne německy ložnice, pracovna, jídelna, kuchyně, předsíň či koupelna? A jak jednotlivé prostory a pokoje zařídit? Kam postavit knihovnu, jakou zvolit sedačku, zda pořídit myčku na nádobí…? To jsou otázky, které řešili deváťáci při tvorbě návrhů jednotlivých místností.

A nejen to. Součástí výtvarných podob pokojů se staly i podrobné popisy, týkající se uspořádání nábytku a zařízení v prostoru. Jednoduše řečeno, potrápila všechny mluvnice;  předložky a  členy. Ale všichni vědí, jak říci, že knihovna stojí vedle stolu, plakát visí na zdi, koberec leží na podlaze, polička je nad postelí, kočka spí pod stolem a pavouk se schovává za knihovnou.

Nu, který pokoj se vám líbí? Koukněte na fotky.

Mgr. Vlasta Plchová

FOTOgalerie