Školní události - 5. A žije hravě zdravě

Koncem listopadu jsme se zaregistrovali do internetového kurzu zdravého životního stylu Hravě žij zdravě.

Po čtyři týdny jsme plnili jednotlivé lekce, které nám nabízely plnění zábavných úkolů formou soutěže. Cílem bylo pracovat na změně stravovacích návyků s důrazem na správnou skladbu jídelníčku. Byla sledována i pohybová aktivita dětí a snaha motivovat je ke snížení času tráveného sledováním televize nebo hraním počítačových her.

Vítězi celé soutěže jsme se nestali, ale reakce žáků naznačují, že ztracený čas to nebyl.

• Nejlepší byly testy, docela mě bavily hry.

• V této soutěži jsme se mohli naučit co je zdravé a nezdravé.

• Pomáhalo nám to, jak máme žít zdravě. Bavilo mě hádání otázek.

• Nebavilo mě vyplňovat jídelníčky, i když za to byly body. Ale lekce mě bavily.

• Každé pondělí jsme se těšili, kdo bude mít nejvíc bodů.

• Bylo to naučné. Zjistil jsem, že existuje avokádo a další takové plody.

A protože děláme rádi pokusy, založili jsme si ve třídě pokus právě s avokádem. Podle zjištěného návodu jsme nechali jeho pecku vyschnout, potom jsme ji pomocí párátek umístili do nádobky s vodou (nesmí být ponořená, ani se dotýkat dna) a čekali jsme, jestli se „probudí“.

FOTOgalerie