Školní události - Výlet čtvrťáků

do Isarna v Letovicích 20. 5. 2010

Ve vlastivědě nás zajímají i nejstarší dějiny,  a proto jsme se vydali prozkoumat život Keltů. V 6. 45 jsme měli sraz u školy. Když jsme byli všichni, šli jsme na vlak. Koupili jsme si jízdenky a dojeli do Letovic. Celý vagón jsme měli pro sebe. Vystoupili jsme a šli jsme asi 1 km a půl. Když jsme přišli do Keltské osady, procházeli jsme kleštinovou bránou a trochu jsme se tam porozhlédli a nasvačili. Také jsme krmili a hladili kozy přes ohradu. Pak jsme šli na prohlídku, každá škola měla svého průvodce Kelta. Chodili jsme od chaty k chatě a dívali se na různá řemesla. ( tkadlena, kovář, zbrojíř, keramik, zemědělec). Ukazovali nám, jak se to dělá a dozvěděli jsme se spoustu nového. Nejvíc se mi líbil odlévač kovů a také keltský mobil. Karel musel dělat dřepy s kamenem. Při ukázce jsme viděli, jak kůň umí chodit pozpátku, rovně i ohněm. Pak jsme měli čas na oběd. Mohli jsme si něco koupit nebo zkusit jezdit na koni a střílet šípy. Skoro všichni kluci z naší třídy si koupili zbraně – meče, sekery, štíty. Šli jsme se všude podívat. V jednu hodinu začalo divadlo. Bylo to krásné vystoupení  skupiny Štvanci mezi Gladiátorem, Římanem a Keltem. Bojovali spolu různými zbraněmi. Primus nám vysvětloval, jak máme dělat obranu. Představení bylo výborný.

Jak to skončilo, šli jsme na vlak. Cestou jsme si hráli s meči. Paní učitelka nás i fotila. Jirka Skoupý málem vlítl pod autobus, ale paní učitelka na něj zařvala a on uhnul. Nastoupili jsme do vlaku a jeli zpátky do Blanska. Když jsme vystoupili, každý se rozešel, kam měl jít.

Celý výlet byl super.

Ze slohových prací žáků a žákyň 4. A vybrala a  nafotila na místě Mgr. Dana Rybářová

FOTOgalerie