Školní události - Spolužáci a kamarádi

Ve středu 21. 10.2009 proběhlo dlouho očekávané a připravované setkání
žáků 1. a 8. tříd.

V první vyučovací hodině bylo při činnosti SPOLEČNÝ STROM cílem navzájem se seznámit a poznat, co máme společné. I když zpočátku se jak malí prvňáčci, tak větší osmáci trochu styděli, tak nakonec zjistili, že sedmiletý rozdíl není tak velký a že mají mnoho společného. A výsledkem jsou krásné stromy s listím, které je zbarveno podzimními barvami a popsané společnými zájmy a zálibami.

Druhou a třetí vyučovací hodinu jsme strávili v tělocvičnách při společných hrách a na překážkové dráze. Bylo zajímavé sledovat, jak se do jednoduchých her zabrali nejen ti malí, ale také ti větší, pro které to byla jakási vzpomínka na to, co zažívali v první třídě.

Ve čtvrté vyučovací hodině si žáci ve třídách vystříhali, vykreslili a zahráli pohádkové pexeso. Při této činnosti byli velmi užiteční prvňáci, kteří svým starším spolužákům už museli radit, v jakých večerníčcích se objevují různé pohádkové postavy.

Na závěr byli všichni odměněni drobnými dárky. Ale důležitější jsou pocity a dojmy. Ti malí vědí, že mají ve škole starší kamarády, ti větší poznali, že pomáhat mladším je normální a správné.

Tento netradiční den pokračoval i odpoledne, kdy se ve škole sešli rodiče se svými dětmi, aby si vlastními nápady ozdobili a upravili trička.

FOTOgalerie