Školní události - Zahradnictví U Kopřivů
na Salmovce

Ne, nejedná se o novou pobočku známého a populárního zahradnictví. V pondělí 7. 12. proběhla na naší Základní škole na Salmově ulici pracovní dílna na téma vánoční výzdoba. Zahradnický mistr Jan Kopřiva nejprve žákům pověděl něco o rostlinách, které se používají k vánoční výzdobě v interiérech bytů a domů. Dále žákům předvedl něco ze svého umění a připravil vánoční ozdobné vazby několika rostlin.

Ve druhé části si žáci sami připravili vánoční svícny, které se stanou ozdobou mnohých domácností. Součástí připraveného programu byla i soutěž, během níž měli žáci prokázat, jak byli pozorní v úvodní části a co si zapamatovali z výkladu o rostlinách.

Celou pracovní dílnu by nebylo možné připravit bez nezištné práce pana Kopřivy, který věnoval nejen čas, ale i materiál k výrobě vánočních dekorací. Díky němu byl vhodně obohacen celoškolní projekt a my všichni jsme mohli vidět, jak se vytváří krása, která zdobí naše příbytky.

FOTOgalerie